TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a některé budovy, které byly zatím jen v projekčních plánech, již mají pevné základy...

TOP Produkt

Dokonalé síťové propojení strojů a strojních celků a dosažení úplné transparentnosti celého životního cyklu výrobků jsou nanejvýš důležitými úkoly nadcházející éry v průmyslu.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

PROMOTIC Semináře
2018-10-23
Místo: Trnava
ÚDRŽBA 2018
2018-10-24 - 2018-10-25
Místo: Liblice
PROMOTIC Semináře
2018-10-24
Místo: Praha

Čtvrtá průmyslová revoluce ve společnosti Fatra. Do výroby nastoupí digitalizace

Fatra pomocí tzv. Průmyslu 4.0 drží krok s globálními producenty. Inovace čekají jak výrobní technologii, tak řízení celé společnosti. Výroba se usnadní a pozitivně to ovlivní i zaměstnance.

Celosvětovým trendem je tzv. Průmysl 4.0, tedy další průmyslová revoluce, která propojuje nejnovější výrobní technologie, digitalizaci a automatizaci výroby s využitím chytrých technologií. Do tohoto světa vstupuje i společnost Fatra, jeden z největších evropských zpracovatelů plastů.

„Nové technologie nám pomohou k rychlejší, vyšší a efektivnější produkci. A to nám pomůže hlavně v nižším dopadu výroby na životní prostředí. Digitalizace s sebou nese také růst kvality produkce. To se týká hlavně inovativních podlahových krytin a hydroizolačních fólií. Zavádění Průmyslu 4.0 do výroby je dlouhodobý proces s řadou úskalí, ale chceme zůstat na světové špičce a tyto inovace nám mají pomoci. Klade to nároky jak na zaměstnance, tak na řízení celé firmy. Změnit se musíme postupně všichni,“ říká generální ředitel společnosti Fatra Pavel Čechmánek.

První krok: investice do nových IT systémů pro řízení výroby a skladů

První krok v cestě k Průmyslu 4.0 pro Fatru znamenalo zavedení nového výrobního informačního systému (MES) a systému řízených skladů (WMS). Ty spolu komunikují pomocí čárových kódů a zajistí okamžitou dohledatelnost výrobků i jejich identifikaci z pohledu použitých vstupních surovin. To ve Fatře ve výsledku vede k zvýšení výkonnosti a snížení nákladovosti výroby i skladování.


K dalším vývojovým a investičním záměrům patří především projekt nové válcovny. Výstavba bude dokončena na sklonku roku 2019 a celková hodnota investice činí 1,4 miliardy korun.

„Uvědomujeme si, že nové trendy vycházející z Průmyslu 4.0, jako jsou automatizace, propojování IT systémů, řízení spotřeb energií nebo preventivní údržba, jsou jedním ze způsobů, jak zvýšit a dlouhodobě udržet naši konkurenceschopnost. Spoléhat dále pouze na určitou výhodu levnější práce není řešením. Naše zaměstnance naopak chceme rozvíjet tak, aby čtvrtá průmyslová revoluce byla přínosem i pro ně,“ dodává Pavel Čechmánek z Fatry.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...