TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Mnoho lidí aktivně činných na průmyslovém trhu často dává rovnítko ve vztahu Průmysl 4.0 a digitalizace. Pokud bychom se zde pustili do hlubší polemiky, zjistili bychom, že tak jednoduché to úplně...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Nová generace bezpečnostních kontrolérů

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k univerzálnímu využití ve všech typech zařízení i průmyslových aplikacích. Kompaktní modul významně snižuje výdaje za logistiku a zjednodušuje bezpečnostní řešení. Skvěle se doplňuje s novým bezplatným grafickým nástrojem samos® PLAN5+, který je zárukou ještě snazšího, spolehlivějšího a flexibilnějšího programování.

Kontroléry samos® PRO COMPACT od společnosti Wieland Electric představují nový standard pro automatizační úlohy s nepřekonatelnou úsporou času a nákladů. 

Kompaktní, efektivní, bezpečné

Jediný kompaktní modul má všechno, co je potřeba: 16 bezpečnostních vstupů, čtyři bezpečnostní výstupy, čtyři bezpečnostní konfigurovatelné vstupy nebo výstupy a SD kartu s vyměnitelnou 512MB programovou pamětí. Práce s pamětí je díky jejímu formátu velmi snadná a šetří čas při uvádění systému do provozu, kopírování a případném servisu. V programu samos® PLAN5+ mají uživatelé navíc k dispozici bohatou knihovnu certifikovaných funkčních bloků. 

Komunikativní a výkonné

Díky integrovanému rozhraní USB a Ethernetu mají uživatelé k systému neustálý přístup. Ethernetové protokoly, které jsou součástí každého modulu, lze doplnit také o další brány pro protokoly fieldbus, které zajistí naprosto bezproblémové připojení do řady průmyslových sítí. Uživatelé tak mimo jiné získávají i vyšší míru transparentnosti. Další výhodou je velmi snadná vzdálená údržba prostřednictvím online diagnostiky a knihy záznamů dostupné v programu samos® PLAN5+.

Kontroléry samos® PRO COMPACT jsou nejen výkonné, ale i odolné – díky své spínací kapacitě 4 A na každém výstupu a rozsahu teplot -25 °C až +65 °C je lze využít i v náročných okolních podmínkách. 

Malý modul pro velká zařízení

Pomocí jednotlivých modulů lze kontroléry samos® PRO COMPACT rozšířit až na 168 bezpečnostních vstupů a výstupů, které zajistí bezpečnost dokonce i velkých zařízení a provozů. Uživatelé mohou kdykoli přímo reagovat na měnící se požadavky aplikace také díky variabilním možnostem připojení – všechny moduly se dodávají se šroubovacími výsuvnými svorkami nebo se zásuvnými svorkami. 

Bezpečné a certifikované

Za účelem zajištění bezpečného provozu mají všechny vstupy a výstupy jednoznačnou vizuální signalizaci, která neustále informuje uživatele o provozním stavu systému. Toto opatření je jednoduché, ale zároveň i účinné. 

Software samos® PLAN5+ umožňuje vytváření vlastních zpráv, které vyhoví legislativním požadavkům na dokumentaci k zařízení. Všechny příslušné bezpečnostní normy splňuje také samotný modul, a to včetně úrovně SIL CL 3 dle EN 62061 a PL e / kategorie 4 dle EN ISO 13849-1.

www.schmachtl.cz

KLAUS Timber a. s. buduje budoucnost

Historie společnosti KLAUS Timber a. s. sahá do roku 1998, kdy její zakladatel a majitel – Marcel Klaus – spolu s několika málo spolupracovníky spustil provoz v polorozbořené stodole v Kladrubcích,...