TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Mnoho lidí aktivně činných na průmyslovém trhu často dává rovnítko ve vztahu Průmysl 4.0 a digitalizace. Pokud bychom se zde pustili do hlubší polemiky, zjistili bychom, že tak jednoduché to úplně...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Údržba 2019
2019-10-23 - 2019-10-24
Místo: Konferenční centrum AV ČR, zámek Liblice
Konference kvality 2019
2019-10-31
Místo: Grandior Hotel Prague
SCADA SECURITY 2019
2019-11-04 - 2019-11-05
Místo: Hotel DAP, Praha

Průmyslové veletrhy Praha se předvedly v silné kondici

Souběh veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD a FOR INFOSYS vytvořil ve dnech 9. až 12. května 2017 unikátní příležitost pro zájemce o novinky z průmyslového prostředí. Zdá se, že Průmyslové veletrhy Praha se tak už napevno zapsaly do kalendářů. Napomohla tomu nejen šíře výstavy, ale také zajímavý a bohatý doprovodný program.

Během čtyř dnů dorazilo na výstaviště PVA EXPO PRAHA 7 612 odborných návštěvníků, kteří vzali útokem 233 vystavovatelů rozprostřených na více než 8000 m2 hrubé výstavní plochy. I tato čísla dokazují růst, který dává tušit, že v Praze konečně roste průmyslový veletrh, který si metropole zaslouží. Samotný prostor určený výstavě však nebyl jediným lákadlem. Tím byly bezesporu také doprovodné akce, které návštěvníkům umožnily komplexní informační zážitek.

Technické novinky ocenili také odborníci

Potvrzení kvality vystavujících exponátů se výstavě dostalo z rukou odborné poroty klání GRAND PRIX, soutěže o nejlepší výrobek či technologii. Do klání se letos přihlásilo celkem 13 inovativních exponátů a odborná komise posuzovala např. jejich technické parametry, použité technologie, či  energetickou úspornost.

Ocenění získala firma TAJMAC-ZPS za CNC dlouhotočný automat Manurhin K´MX 916 Clever, který je určen pro obrábění větších sérií složitějších dílů. Dále porotu zaujal online projekt „Ověření návrhu.cz“ od společnosti BONEGA, který slouží pro automatické generování dokumentace k tzv. ověření návrhu rozvaděčů. Cenu získala také firma STYLE CNC Machines B.V. za CNC frézku na obrábění kovu STYLE BT1500E. Vyznačuje se řídicím systémem s intuitivní obsluhou včetně přípravy programu při zachování vysoké přesnosti při obrábění. Výhodou je i možnost využití pro kusovou výrobu.

Čestné uznání GRAND PRIX získaly společnosti MEICO SYSTEM´S za softwarové a cloudové modulární řešení pro podnikatele Mtool a GF Machining Solutions za automatizační systém WPT1+.

Sami návštěvníci si pochvalovali i celou šíři prezentovaných řešení, které se nacházely v halách věnovaných souběhu veletrhů. Moderní výrobní technika a progresivní technologie v oblasti strojírenských technologií i navazujících oborů byly zastoupeny praktickými ukázkami od vystavovatelů jako např. BOUKAL, TST SERVIS, DK MACHINERY, REXIM či PROFIKA.  Do Prahy se letos vrátily STROJÍRNY KUKLENY, ŘÍZENÉ STROJE, TAIMA či WEMCO. Nechyběly ani firmy z oborů robotizace, manipulace, měření, průmyslového značení, mazání, svařování, logistiky a skladování, informačních systémů pro průmysl či povrchových úprav.

Vstup do světa 3D tisku

Počet 3D tiskáren ve firmách, školách a u domácích kutilů se v Česku pohybuje v řádech tisíců. Co do počtu 3D zařízení se zatím nemůžeme srovnávat s vyspělým zahraničím, ale zájem o obor je značný. Velký pokrok však u nás zaznamenávají speciální oblasti využití 3D tiskáren, například zhotovení náhrad lidských končetin ve zdravotnictví. Součástí Průmyslových veletrhů Praha byla tedy i letos již tradičně největší přehlídka 3D technologií v Česku, 3Dexpo 2017, která se těšila velkému zájmu návštěvníků.

Elektromobila: Trend, který se vyplatí sledovat

Odborníci se sice shodují, že se nedá očekávat žádný raketový nástup hromadného rozšiřování elektromobilů, ale jejich využívání přesto roste. Elektromobily budou používat firmy s roznáškovou službou, což si vyžádá rozšíření dobíjecí infrastruktury. Velké pozornosti se tématu dostalo na veltrhu FOR ENERGO Smart a také v již tradiční doprovodné akci. O aktuálních trendech v moderních technologiích nezbytných pro realizaci strategií SMART CITY, včetně využívání elektromobility, hovořili odborníci v rámci ENERGO SUMMITu. Třetí ročník významného setkání profesionálů nejen z energetiky se uskutečnil ve čtvrtek 11. května 2017 v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA. Odborníci z ČR i zahraničí zde hovořili o energeticky soběstačných budovách v ČR i ve světě, o koncepci Smart Cities a možnostech, jak nejrychleji uvést jednotlivé body do praxe, o dostupných dotacích určených pro větší rozvoj elektromobility a podobných tématech.

Vše na jednom místě a ještě o kousek víc

Pokud veletrhy budou držet nastavený směr, dá se předpokládat, že se minimálně na necelý týden mohou opět stát centrem pozornosti všech, kteří se zajímají o průmyslový trh.

Koncept veletrhu pokrývající značnou šíří tuzemského i světového průmyslu slibuje příležitost udržet krok se současnými trendy. Nutno podotknout, že i toto byly hlavní důvody, proč  návštěvníci  Průmyslové veletrhy Praha letos navštívili. Pochvalovat si mohli nejen bohatou výstavní nadílku a bohatý program po celé čtyři veletržní dny, ale také ideální strategickou pozici samotného výstaviště.

Letos poprvé Průmyslové veletrhy Praha navíc rozšířila přehlídka pracovních příležitostí FOR JOBS určená pro absolventy technických oborů. Nový projekt má za cíl vytvořit příležitost pro setkání mladých odborníků a jejich potenciálních zaměstnavatelů z řad průmyslových firem. A tím výčet možností pro průmysl nekončí.

Generálním partnerem Průmyslových veletrhů Praha byla skupina ČEZ a oficiálními vozy veletrhů byly automobily značky FORD.

Organizační tým začal již nyní pilně připravovat další porci novinek pro rok 2018. Průmyslové veletrhy Praha se v PVA EXPO PRAHA uskuteční v termínu od 13. do 18. května 2018. Takže za rok znovu v Letňanech…

Více o letošním ročníku veletrhu na http://PrumysloveVeletrhyPraha.cz.

KLAUS Timber a. s. buduje budoucnost

Historie společnosti KLAUS Timber a. s. sahá do roku 1998, kdy její zakladatel a majitel – Marcel Klaus – spolu s několika málo spolupracovníky spustil provoz v polorozbořené stodole v Kladrubcích,...

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...