TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Mnoho lidí aktivně činných na průmyslovém trhu často dává rovnítko ve vztahu Průmysl 4.0 a digitalizace. Pokud bychom se zde pustili do hlubší polemiky, zjistili bychom, že tak jednoduché to úplně...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace 2019
2019-05-21 - 2019-05-23
Místo: Praha, Letňany - nová hala 3 a 4
MSV Nitra 2019
2019-05-21 - 2019-05-24
Místo: Agrokomplex Nitra
Moderní technologie v energetice
2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno

Přední asijský zpracovatel drůbežího masa se spoléhá na řešení pro hygienickou manipulaci s materiálem od firmy Interroll

Společnost Interroll, společně s třemi OEM, instalovala v thajském závodě firmy Charoen Pokphand Foods (CPF) hygienické pásové dopravníky, které využívají bubnové motory Interroll. CPF je největší světový výrobce krmiv a pěstitel garnátů a patří mezi tři největší zpracovatele drůbežího a vepřového masa, kromě jiných zemědělských a potravinářských produktů.

S růstem poptávky potřebovala firma CPF, aby mohla uspokojit požadavky spotřebitelů v Thajsku i v zahraničí, výrazně zmodernizovat své výrobní kapacity prostřednictvím uplatnění vysoké úrovně automatizace při zpracování potravin. Počítalo se s tím, že stroje zde budou pracovat nepřetržitě 24/7, a klíčovým požadavkem bylo ušetřit tolik energie, kolik je jen možné. Jedním z nejdůležitějších úkolů bylo navrhnout systém pro manipulaci s materiálem tak, aby byl v souladu s filozofií firmy, že všechny kuřecí produkty musí být zpracovávány naprosto hygienicky, čímž má být zajištěna 100% bezpečnost spotřebitelů.

Od nápadu k využití v provozu

„Pro tyto požadavky je první volbou bubnový motor. Podle studie provedené na Parmské univerzitě v Itálii mají bubnové motory výrazné přednosti z hlediska hygienické konstrukce a možnosti čištění CIP, což nejen omezuje riziko akumulace znečištění a křížové kontaminace, ale také snižuje náklady zkrácením doby potřebné k čištění,“ říká Nakapong Grisorn, ředitel společnosti Interroll Thajsko. Bubnové motory Interroll nejnovější generace splňují přísné hygienické požadavky a mají nejvyšší stupeň krytí, IP69K, to znamená, že zařízení je možné čistit mnohem rychleji a jednodušeji než jiné a snižuje se riziko kontaminace výrobků v místě, kde dochází ke zpracování potravin.

Společnost Interroll instalovala v závodě CPF s kapacitou zpracování až 400 000 kuřat denně celkem 158 bubnových motorů.

Perfektní pásové dopravníky

Všechny tři OEM, které spolupracovaly na projektu – Mechanical and Food Process Engineering, Thai Mech Tech a Cheetah Engineering Systems –, byly s bubnovými motory, které jim umožnily zkrátit dobu instalace a zjednodušit práci, zcela spokojeny.

Bubnové motory osvědčily, že jsou plně kompatibilní s pásy Ammeraal Beltech Soliflex PRO, snadno se čistí a mají vysokou odolnost proti čisticím chemikáliím používaným v potravinářství.

www.interroll.cz

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...