TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Mnoho lidí aktivně činných na průmyslovém trhu často dává rovnítko ve vztahu Průmysl 4.0 a digitalizace. Pokud bychom se zde pustili do hlubší polemiky, zjistili bychom, že tak jednoduché to úplně...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Moderní technologie v energetice
2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry

MCAE na jarních veletrzích představí 3D technologie, které pomohou zefektivnit a zautomatizovat výrobní procesy

Stejně jako příchozí jarní období vybízí k nastartování a obnově, podobně můžeme pojmout i nadcházející jarní, strojírenské veletrhy, kde by si firmy neměly nechat ujít nabídku moderních 3D technologií české společnosti MCAE Systems, která je již přes 20 let lídrem v této oblasti v České republice i na Slovensku a nabízí využití i začlenění nejnovějších technologických 3D trendů, které již pomohly nejedné společnosti zrychlit uvedení nového výrobku na trh nebo zlevnit či zautomatizovat výrobní procesy právě díky 3D technologiím.

Od 15. do 18. května 2018 představí MCAE průřez své nabídky na veletrhu FOR INDUSTRY v Praze v areálu PVA v Letňanech. Expozici MCAE naleznou návštěvníci v hale 3, stánek C13, kde bude poprvé v České republice k vidění 3D tiskárna Studio System od společnosti Desktop Metal, která je prvním cenově dostupným zařízením pro 3D tisk z kovu pro kancelářské použití. Studio System je třídílné řešení (3D tiskárna, prací zařízení, sintrovací pec), které automatizuje kovový 3D tisk. Díky integraci cloudového softwaru od společnosti Desktop Metal nabízí bezproblémový pracovní proces tisku složitých kovových částí tzv. in-house, od digitálního souboru až po sintrovaný díl a na FOR INDUSTRY bude k vidění právě 3D tiskárna Studio, která je až 10x levnější než srovnatelné laserové systémy. Díky navržené konstrukci zpřístupňuje tiskárna možnost kovového 3D tisku v provozních závodech a umožňuje technikům a konstrukčním týmům zrychlit výrobu kovových dílů bez nutnosti speciálních zařízení nebo specializovaných operátorů. 

Nabídku tiskáren ještě doplní kancelářská 3D tiskárna F370 z řady Stratasys F123 Series, která je ideální pro profesionální, rychlou výrobu prototypů. Bez ohledu na zkušenosti s 3D tiskem, umožňuje prakticky každému uživateli zhotovit pevné a přesné prototypy z několika volitelných termoplastů. 3D tiskárny řady Stratasys F123 Series podporují až 4 typy materiálů v 10 barvách, takže jsou vhodné pro širokou škálu aplikací. Většina operací se provádí snadno pomocí dotykové obrazovky. Stratasys F370 lze ovládat na dálku z libovolného počítače připojeného v síti ve sdíleném prostředí pracovní skupiny a stav tisku lze sledovat z přenosných zařízení. Díky softwaru Stratasys Insight může být použit téměř jakýkoliv CAD soubor, zatímco SW Stratasys GrabCAD Print eliminuje čas strávený konverzí a přípravou souborů do STL. 

Z oblasti měření a inspekce malých dílů představí MCAE Systems zařízení ATOS ScanPort od společnosti GOM. Tento optický stolní 3D skener je ideální pro skenování a inspekci odlitků, plastových dílů, elektrod nebo prototypů do velikosti 200 mm v průměru. Motorizované osy tohoto zařízení usnadňují opakující se měření stejných dílů. K ATOS ScanPortu je možnost výběru z několika softwarových balíčků, přičemž jednoduchý SW stačí pro úlohy 3D tisku, reverzního inženýrství nebo rapid prototypingu, naopak pro úlohy inspekce a rozměrové analýzy je nutné zvolit komplexnější SW. 

Na průmyslových veletrzích jednoznačně nemůže chybět ani CAD/CAM řešení pro CNC obrábění a v případě MCAE se jedná o špičkový software německé společnosti Tebis. Společnosti s vysokými nároky na výrobu používají SW Tebis pro organizování CAD/CAM procesů od návrhu přes konstrukci až po výrobu zařízení a dílů v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Tebis nabízí ucelené průmyslové balíčky, které poskytují řešení pro jakékoli odvětví. Tyto balíčky mají ideální konfiguraci pro procesní řetězce ve výrobě modelů, forem a lisovacích nástrojů, ve strojírenství a v oblasti průmyslového designu. Každý balíček poskytuje speciální funkce až ve třech výkonnostních úrovních, takže zákazník získá přesně to, co potřebuje, a tím dosáhne maximální efektivity procesů. Může začít s málem a růst společně s požadavky svých zákazníků. Problémem nejsou ani speciální konstrukční nebo výrobní stanice či specializované funkce pro konstrukci a přípravu dat či automatizaci výroby. 

Dalším ze zvolených veletrhů je Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře, který se koná ve dnech 22. – 25. května v areálu NÁRODNÉHO VÝSTAVISKA agrokomplex v Nitře a představuje nejvýznamnější prezentaci svého druhu na Slovensku. MCAE bude vystavovat v pavilonu F, na stánku č. 37 a kromě výše uvedených technologií bude k vidění také CAD/CAM řešení pro obrábění se softwarem Tebis v součinnosti s robotem řady Agilus KR 6 R1100 sixx od společnosti KUKA, který bude gravírovat disk kola v 5 osách. Roboti stále více vyplňují mezeru mezi ruční výrobou a obráběcími centry. S tímto rozšířením je možné programovat a otestovat stroje s více než pěti osami a použít k tomu virtuální model stroje. Tato robotická pracoviště je možné využít například pro obrábění měkkých materiálů, ale nejen jich. MCAE Systems jako integrátor robotů KUKA taková pracoviště realizuje tzv. na klíč.

www.mcae.cz

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...