TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Mnoho lidí aktivně činných na průmyslovém trhu často dává rovnítko ve vztahu Průmysl 4.0 a digitalizace. Pokud bychom se zde pustili do hlubší polemiky, zjistili bychom, že tak jednoduché to úplně...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Technology Days 2019
2019-06-17 - 2019-06-20
Místo: Výstavní a společenské centrum IDEON, Pardubice
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-25
Místo: Brno

Kovosvit MAS zve na odborný seminář o využití obráběcích strojů s nástroji Sandvik Coromant

Společnost Kovosvit MAS uspořádá dne 31. května tradiční technologický seminář. Na akci, kterou strojírenský podnik ze Sezimova Ústí pořádá vždy v sudý rok, letos uvidí účastníci ukázky obrábění s použitím nástrojů od společnosti Sandvik Coromant. Zástupci této společnosti budou obchodním partnerům a zákazníkům Kovosvitu na semináři prezentovat obrábění na vybraných obráběcích centrech z produkce Kovosvitu MAS.

„Pravidelně na podobném typu semináře přivítáme v našem showroomu zhruba osmdesát zájemců z řad našich zákazníků a obchodních partnerů z oboru strojírenství. Program vyplní jak teoretické přednášky, tak praktické ukázky obrábění přímo na strojích. Na připravovaném semináři se zaměříme na prezentaci nových metod obrábění za použití nejmodernějších nástrojů od firmy Sandvik Coromant,“ upřesňuje program semináře Jan Hruška, marketingový manažer Kovosvitu MAS.

Nástroje v akci uvidí účastníci semináře na soustruhu MASTURN 550i, multifunkčním soustružnicko-frézovacím obráběcím centru MULTICUT 630 a na vertikálních obráběcích centrech MCV100 5AX a MCU700, jehož inovovanou verzi představil Kovosvit MAS na dubnových zákaznických dnech.

Na stroji MULTICUT 630 budou specialisté ze společnosti Sandvik Coromant prezentovat PrimeTurning, tedy novou rychlou metodu všesměrného soustružení, která umožňuje soustružení ve směrech, jež dosud nebyly možné.

Dále se na obráběcím centru MULTICUT 630 bude prezentovat upichování pomocí osy Y, což je koncept, který je především pro víceúčelové stroje velmi efektivní a výhodný. Nový upichovací nástroj zvyšuje dynamickou stabilitu díky přesměrování výsledné řezné síly, díky čemuž lze dosáhnout vyšší produktivity, kvality, úspory materiálu a snížení hlučnosti při relativně jednoduché úpravě sestav.

Na vertikálním obráběcím centru MCV100 5AX budou specialisté ze společnosti Sandvik Coromant prezentovat v akci frézovací adaptéry Silent Tools neboli frézovací antivibrační tyče. K jejich přednostem patří větší rychlost úběru kovu, provozní bezpečnost a vyšší kvalita obrobené plochy u operací s dlouhým vyložením nástroje a sklony ke vzniku vibrací. U dalších strojů bude firma Sandvik Coromant ukazovat v akci různé typy monolitických nástrojů.

„Věříme, že účast na semináře bude pro naše zákazníky i obchodní partnery přínosnou. Naším cílem je nabízet zákazníkům stále nové možnosti využití našich strojů. Jsme přesvědčeni, že přesně to bude hlavním přínosem této akce. Účastníci se dozvědí, jak nástroje na obráběcích centrech Kovosvitu MAS fungují, a zároveň vše uvidí v praktické ukázce,“ doplňuje Jan Hruška.

Technologický seminář společnosti Sandvik Coromant a Kovosvit MAS se uskuteční v showroomu společnosti Kovosvit MAS v přízemí administrativní budovy ve čtvrtek 31. května 2018 od 9 do 14 hodin. Registrace účastníků bude zahájena v 8:30. Celkem se uskuteční čtyři praktické ukázky na různých pracovištích s využitím obráběcích center z produkce Kovosvitu MAS a nástrojů firmy Sandvik Coromant. Registrace účastníků je možná na stránkách www.kovosvit.cz.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...