TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Mnoho lidí aktivně činných na průmyslovém trhu často dává rovnítko ve vztahu Průmysl 4.0 a digitalizace. Pokud bychom se zde pustili do hlubší polemiky, zjistili bychom, že tak jednoduché to úplně...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Technology Days 2019
2019-06-17 - 2019-06-20
Místo: Výstavní a společenské centrum IDEON, Pardubice
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-25
Místo: Brno

Interroll a Conveyroll spolupracovaly na modernizaci distribučního centra firmy Andrea

Přední mexický zásilkový prodejce obuvi z katalogu, firma Andrea, dramaticky zkrátil dodací lhůty a zlepšil své interní procesy posílením úrovně správnosti a kvality svých dodávek. Firmy Interroll a Conveyroll mu umožnily udělat zásadní krok v projektu modernizace.

Firma Andrea, přední značka na trhu zásilkového prodeje obuvi z katalogu v Mexiku, se snažila zefektivnit provoz svého skladu a zkrátit dodací lhůty pro objednávky zadané prostřednictvím její webové stránky stejně jako dodávky do jejích pobočných skladů v různých městech Mexika.

Firmy Interroll a Conveyroll k tomu, aby se vypořádaly s tímto úkolem, společně vypracovaly návrh logistického řešení, které umožní firmě Andrea nejen vybavit zásilky efektivněji, ale také zajistí dvojitou kontrolu každé z nich, aby obsahovala správné zboží a měla správnou dodací adresu.

„Po zhodnocení požadavků zákazníka jsme si stanovili cíl navrhnout takové řešení, které se přizpůsobí jeho stávajícím kapacitám. Zákazník chtěl zkrátit dodací lhůty a zkvalitnit dodávky. Vezmeme-li v úvahu, jak důležité pro něj je dodávat zboží co nejrychleji a s minimem chyb, zabíral proces příliš času a úsilí,“ komentoval zadání Alfonso López z firmy Conveyroll.

Konstrukce a implementace projektu trvala přibližně 18 měsíců (od návrhu koncepce po uvedení do plného provozu). „Spolupracovali jsme s týmem firmy Conveyroll na návrhu řešení, které by umožnilo firmě Andrea pozitivně ovlivnit její ekonomické ukazatele a výrazně zkrátit dodací lhůty,“ dodal Stephen Cwiak, vedoucí projektu z firmy Interroll.

Konečná konfigurace systému a rozsah projektu pro firmu Andrea zahrnovaly tři poloautomatické indukční dopravníky pro dodávku zboží na pásový třídič Crossbelt Sorter. „Srdcem“ systému je třídicí smyčka s celkovou kapacitou 6 000 jednotek za hodinu, která třídí zboží prostřednictvím pásového třídiče Crosbelt Sortier k jednomu ze stovky skluzů rozmístěných po celé lince. Hladký provoz linky umožňuje řídicí systém, který pro identifikaci zboží prostřednictvím čárových kódů na každé krabici využívá skenovací tunel. Informace z čárového kódu jsou používány pro komunikaci se systémem WMS (Warehouse Management System). To zaručuje, že každá zásilka bude odeslána na správnou adresu.

Chytré řešení modernizace ztrojnásobilo firmě Andrea kapacitu materiálového toku 

Díky instalované technice je nyní materiálový tok ve skladu firmy Andrea třikrát efektivnější a dodací lhůty jsou z dřívějších čtyř až sedmi dnů zkráceny na dva až tři.

Také chyby v dodání byly díky dvojité kontrole naprogramované v systému omezeny na minimum, a to zaručuje, že každá zásilka dorazí na správnou adresu. „Při analýze a návrhu systému jsme brali v úvahu minimální a maximální rozměry zásilek, stejně jako rozsah jejich hmotností, abychom navrhli řešení, které plně uspokojí požadavky zákazníka,“ dodal Alfonso López.

Řešení materiálového toku má 200 výstupů, což umožňuje firmě Andrea vytvářet ucelené dodávky pro všechna větší města v Mexiku, určené do pobočných skladů nebo přímo koncovým zákazníkům. Návrh řešení byl vytvořen tak, aby usnadnil modifikace nebo modernizaci. V případě potřeby umožňuje v krátké době zdvojnásobit kapacitu třídicí linky. „Byl to velmi zajímavý projekt, určený charakteristikami zákazníka, jeho provozem a potřebami. Pro nás bylo velmi užitečné spolupracovat na nabídce toho řešení právě s firmou Conveyroll,“ dodal Stephen Cwiak.

www.interroll.com

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...