TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Vyjednávání o legislativním balíčku Čistá energie pro všechny Evropany jde do finále. Jaké budou důsledky pro české teplárenství? I o tom se bude diskutovat na Dnech teplárenství a energetiky 2018.

TOP Produkt

Nejsou k dispozici žádné zprávy.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy

Seraphim vybudovala továrnu na solární moduly

Společnost Seraphim vybudovala továrnu na špičkové poločlánkové solární moduly v severočínském Šan-si.

Společnost Jiangsu Seraphim Solar System Co., Ltd. (Seraphim) oznámila, že nedávno otevřela nový závod v provincii Šan-si v severní Číně, kde vyrábí hlavně vysoce účinné poločlánkové moduly.

Podle vyjádření společnosti Seraphim, předního světového výrobce solárních produktů v Číně, bude nový závod, vybudovaný společně s firmou Shanxi Lu'An Photovoltaics Technology Co. Ltd. z Šan-si, využívat špičkové výrobní stroje k výrobě ultraúčinných modulů o celkovém výkonu jednoho gigawattu ročně, včetně standardních poločlánků, poločlánků s dvojitým sklem a oboustranných poločlánkových modulů.

Závod zahájí provoz začátkem května 2019.

Společnost Seraphim uvedla, že její oboustranné produkty využívají dvojitou vrstvu skla v kombinaci s pokročilými oboustrannými fotovoltaickými články a ve srovnání se standardními moduly generují až o 25 procent více čisté energie. Očekává se, že technologie oboustranných článků bude na solárním trhu dominovat díky nižším nákladům na energii (LCOE) a společnost Seraphim podniká významné kroky k zajištění této rychle rostoucí poptávky.

„Vysoce automatizovaná zařízení společností Seraphim a Lu'An jsou vybavena nejnovějšími interně vyvinutými systémy kontroly kvality, které nyní mohou snížit výrobní náklady a režijní náklady na správu přibližně o 50 procent. Naším hlavním cílem je, aby se značka Seraphim stala synonymem cenově výhodných, spolehlivých produktů pro všechny naše koncové uživatele," řekl Polaris Li, prezident společnosti Seraphim.

„Partnerství se společností Seraphim představuje spolupráci mezi státními a soukromými podniky, která propojuje dodavatelské a odběratelské řetězce," řekl Deng Ming, předseda představenstva společnosti Lu'An Photovoltaics Technology Co. Ltd., a dodal, že díky této spolupráci předpokládá zlepšení účinnosti produktů a zvýšení prodeje a konkurenceschopnosti.

Společnost Seraphim se od svého založení v roce 2011 specializuje na výzkum, vývoj, výrobu, inovace a prodej fotovoltaických (FV) produktů. Doposud byly celosvětově ve více než 40 zemích instalovány produkty společnosti Seraphim o celkovém výkonu více než 6 GW.

Lu'An Photovoltaics Technology Co. Ltd., dceřiná společnost státem vlastněné Lu'an Group, se může pochlubit celkovou kapacitou výroby solární energie 4,3 GW.

KLAUS Timber a. s. buduje budoucnost

Historie společnosti KLAUS Timber a. s. sahá do roku 1998, kdy její zakladatel a majitel – Marcel Klaus – spolu s několika málo spolupracovníky spustil provoz v polorozbořené stodole v Kladrubcích,...

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...