TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Vyjednávání o legislativním balíčku Čistá energie pro všechny Evropany jde do finále. Jaké budou důsledky pro české teplárenství? I o tom se bude diskutovat na Dnech teplárenství a energetiky 2018.

TOP Produkt

Nejsou k dispozici žádné zprávy.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Moderní technologie v energetice
2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry

Eaton se spojuje se Západočeskou univerzitou v Plzni, aby urychlil inovace v oblasti energetiky

Společnost Eaton, světový lídr v technologii řízení spotřeby, a Fakulta elektrotechnická na Západočeské univerzitě v Plzni, uzavřeli dohodu o urychlení inovací v oblasti energetických technologií v Regionálním inovačním centru pro elektrotechniku. Tato důležitá dohoda má za cíl posílit výzkumné a vzdělávací aktivity obou partnerů, zejména v oblasti výkonové elektroniky, regulátorů motoru a inteligentních průmyslových systémů se zaměřením na aplikace v oblasti dopravy a elektřiny.

Nová pětiletá dohoda mezi společností Eaton a Západočeskou univerzitou vytváří základ pro dlouhodobou spolupráci. Přináší oběma stranám nové možnosti v oblasti výzkumu, vzdělávání studentů v bakalářských a postgraduálních studijních programech, přístup k vysoce kvalifikovaným absolventům vysoké kvality a pokračující rozvoj technického vybavení a infrastruktury.

Eaton oceňuje znalosti odborníků z Regionálního inovačního centra pro elektrotechniku ​​(RICE). "Partnerství mezi společnostmi RICE a Eaton pomůže urychlit přechod na elektrickou mobilitu. Využitím odborné znalosti výkonové elektroniky společnosti RICE bude moci společnost Eaton v oblasti eMobility vytvářet ještě více inovativních platforem pro řízení spotřeby vozidel. Společnost bude i nadále také prohlubovat svůj výzkum netradičních aplikací, jako jsou jističe v pevné fázi," řekl Ramanath Ramakrishnan, výkonný viceprezident a hlavní technik společnosti Eaton.

Děkan Elektrotechnické fakulty Zdeněk Peroutka dodal: "Podpis smlouvy se společností Eaton je jedním z důležitých kroků k dosažení dlouhodobé strategie Fakulty elektrotechnické. Dohoda je důležitá, protože stanovuje dlouhodobou spolupráci jak v oblasti výzkumu, tak ve vzdělávání našich týmů a studentů na všech úrovních studia na fakultě. Prostředky a zařízení nám umožní posílit mimořádnou kvalitu Plzeňské elektrotechnické fakulty, nabídnout našim studentům nové stipendijní programy a účastnit se zajímavých vědeckých a akademických projektů, systematicky investovat do našich studijních programů a rozvíjet a modernizovat technické vybavení fakulty v dlouhodobém horizontu. To vše nám zajistí vyškolení vysoce kvalitních absolventů a očekávám, že to přinese i vyšší počet zájemců o studium. "

Otevřeno v roce 2016, RICE je výzkumným centrem Fakulty elektrotechniky. Centrum úspěšně staví na tradicích Fakulty elektrotechniky. Technologie vytvořená ve svých laboratořích nalezla úspěšné uplatnění v dopravních technologiích, výrobě elektřiny, průmyslu, tiskové elektronice, senzorů a inteligentních                                                                                                                                           

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@ETN_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton) LinkedIn firemní stránce. 

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...