TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Vyjednávání o legislativním balíčku Čistá energie pro všechny Evropany jde do finále. Jaké budou důsledky pro české teplárenství? I o tom se bude diskutovat na Dnech teplárenství a energetiky 2018.

TOP Produkt

Nejsou k dispozici žádné zprávy.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti

ABB získala zakázku za 60 milionů USD na posílení energetické sítě ve Velké Británii

Nová rozvodna velmi vysokého napětí (VVN) v Shurtonu bude dodávat elektřinu z jaderné elektrárny Hinkley Point C do celostátní sítě.

ABB získala od přední britské energetické společnosti National Grid zízakázku v hodnotě 60 milionů USD (zhruba 1,5 miliardy Kč) na výstavbu nové rozvodny VVN v Shurtonu. Rozvodna bude přebírat elektřinu z nové jaderné elektrárny Hinkey Point C v Somersetu na jihozápadě Anglie a bude ji dodávat do elektrické sítě. Zakázka byla zaúčtována ve třetím čtvrtletí roku 2017.

Elektřina pro šest milionů domácností

Elektrárna Hinkey Point C bude vyrábět 3,2 GW elektrické energie bez uhlíkových emisí. Takový výkon stačí pro zásobování elektřinou přibližně 6 milionů domácností. Je to tedy jeden z vůbec největších samostatných energetických zdrojů soustavy National Grid. Rozvodna v Shurtonu, umístěná na jihovýchod od hlavní budovy elektrárny Hinkley, je významným prvkem programu National Grid na posílení a modernizaci sítě, jehož cílem je integrovat další zdroje energie a zajistit bezpečnou dodávku elektřiny.

ABB provede konstrukci, výrobu a instalaci nové 400kV rozvodny Shurton, která poskytne dvouobvodové připojení ke stávajícím rozvodnám v Tauntonu a Melkshamu. Bude vybavena plynem izolovanými rozváděči ABB, které umožní instalaci rozvodny ve vnitřním prostředí kompaktní budovy. Cílem tohoto řešení je maximální využití omezeného místa v objektu. K připojení rozváděčů k elektrickému vedení a kabelovým okruhům budou sloužit plynem izolované rozvodnice. Součástí projektu jsou rovněž nejmodernější digitální řídicí, ochranné a telekomunikační systémy na platformě ABB Ability™.

Výsledkem spolupráce budou výkonnější a ekologičtější sítě

„Tento projekt je příkladem schopnosti ABB dodávat kompletní konstrukční a stavební řešení pro složité projekty rozvoden,“ uvedl Claudio Facchin, prezident divize ABB Energetika. „Nejmodernější systémy pro ochranu, řízení a komunikaci propojíme s naší technologií GIS, abychom vyšli vstříc požadavkům zákazníka. Posílíme tím naše postavení preferovaného partnera pro budování výkonnější, inteligentnější a ekologičtější sítě.“

Sue Adam, ředitelka rozvoje hlavní infrastruktury společnosti National Grid, uvedla: „Pro National Grid je to významný projekt. Zapojení nového nízkouhlíkového zdroje do naší sítě pomůže uspokojit rostoucí poptávku země po ekologické energii. Jsme rádi, že jsme zakázku na výstavbu nové rozvodny udělili právě společnosti ABB. Rozvodna bude velmi důležitým spojením mezi novou elektrárnou Hinkley Point C a elektrickou sítí.“

Úspora místa až 70 procent

Kompaktní konstrukce technologie plynem izolovaný rozváděčů ABB pro vnitřní místnosti umožňuje ušetřit až 70 procent prostoru ve srovnání s běžnými vzduchem izolovanými rozváděči. Kompaktní rozměry rovněž umožňují další rozšíření a retrofitink v omezeném prostoru, což by s technologií vzduchem izolovaných rozváděčů nebylo možné. Navíc technologie plynem izolovaných rozváděčů zvyšuje spolehlivost a dostupnost dodávky elektřiny při současném snížení náročnosti na údržbu. 

ABB je předním světovým dodavatelem rozvoden pro napětí až 1200 kV. Tyto rozvodny umožňují účinný a spolehlivý přenos a rozvod elektrické energie při minimálním dopadu na životní prostředí. Rozvodny slouží zákazníkům z odvětví energetiky, průmyslu a obchodu a také v sektorech typu železniční a městské dopravy a obnovitelných zdrojů.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...