TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Veletrh AMPER je právem považován za jednu z nejdůležitějších akcí se zaměřením na průmyslovou automatizaci v regionu střední Evropy a proto se zde musí reprezentovat také nejlepší česká SCADA –...

TOP Produkt

Připravili jsme pro Vás přehledný web s ohřevnými prvky společnosti Amarc: www.ohrevneprvky.cz. Naleznete zde kompletní nabídku topných plášťů pro sudy a průmyslové (IBC) kontejnery i podlahové topné...

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice

ZAT dodá řídicí systém pro polskou teplárnu v rekordně krátkém čase

Necelé tři měsíce mají inženýři příbramské firmy ZAT na výměnu regulace a ochran turbíny včetně řídicí části budicí soupravy v teplárně EC Katowice. „Koncem dubna jsme podepsali smlouvu, v ostrém provozu poběží nový systém už od poloviny července,“ konstatuje Ivo Tichý, člen představenstva ZAT a.s. Jde o rekordně krátký termín, běžně je třeba na realizaci téměř dvojnásobek času.

„Znamená to pro nás špičkovou koordinaci projektů i dojednání nestandardních podmínek u našich dodavatelů, nicméně tyto situace řešíme u řady zakázek ve světě,“ doplňuje František Kural, ředitel divize Energetika. Cena je stanovena na 4,5 milionu korun.

Pro řízení náročných či nestandardních projektů ať už z pohledu času, logistiky či velkého rozsahu dodávek má ZAT stanoveny přesné procesy a vytvořeny týmy odborníků. Ty v poslední době prověřily například logisticky náročná výměna řídicího systému v Elektrárnách Opatovice či havárie kubánské Elektrárny Felton koncem minulého roku, kde experti ZAT a Doosan Škoda Power zjišťovali pro kubánskou stranu výši škod a potřebné množství práce. „V současné době pracujeme na plánované rekonstrukci druhého bloku Elektrárny Felton, oprava havarovaného bloku je ve fázi přípravy,“ upřesňuje Kural.

Pro společnost TAURON Polska Energia S.A., druhým největším výrobcem elektřiny v Polsku a největším distributorem elektřiny na území státu, ZAT dodá moderní řídicí systém SandRA (Safe and Reliable Automation). Tento systém třídy Distributed Control System (DCS) je navržený pro náročná průmyslová odvětví vyžadující vysokou spolehlivost a dlouhou dobu života řídicího systému. Koncern TAURON Polska Energia S.A. sdružuje téměř stovku společností.

ZAT cílí na nové trhy

ZAT v minulosti dodával své produkty na polský trh přes partnerskou společnost Doosan Škoda Power. Řídicí systém příbramských vývojářů je nasazený například na elektrárně Stalowa Wola. „Náš řídicí systém SandRA se velmi dobře prodává v zahraničí, v současné době dodáváme do šedesáti zemí světa. Nově se chceme více zaměřit i na naše sousedy, především na polský trh,“ doplňuje Ivo Tichý. Dalším cílovým trhem v Evropě jsou státy severní Evropy, ve světě pak Irán či Indonésie. 

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s 55letou historií. Je uznávaným dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů. Firma sídlí v Příbrami s pobočkami v Plzni, na Slovensku a na Kubě. Má vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také certifikovaným výrobcem zdravotnických přístrojů.  

www.zat.cz

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...