TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Veletrh AMPER je právem považován za jednu z nejdůležitějších akcí se zaměřením na průmyslovou automatizaci v regionu střední Evropy a proto se zde musí reprezentovat také nejlepší česká SCADA –...

TOP Produkt

Připravili jsme pro Vás přehledný web s ohřevnými prvky společnosti Amarc: www.ohrevneprvky.cz. Naleznete zde kompletní nabídku topných plášťů pro sudy a průmyslové (IBC) kontejnery i podlahové topné...

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Technical Computing Camp 2018
2018-09-06 - 2018-09-07
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada

Ukládání energie: Transformace obchodu s efektivním využíváním energie

Energetický trh se v průběhu posledních let zdesetinásobil – počínaje způsobem, jakým usnadňujeme a monitorujeme využívání energie, až po způsob získávání a dodávek elektrické energie. Technologie infiltrovala trh veřejných služeb inteligentními systémy monitorování a mobilními bloky baterií a klimatické změny nás zároveň nutí více přemýšlet o možnostech získávání energie s posunem k obnovitelným zdrojům. To jasně ilustruje, že jako spotřebitelé jsme připraveni uvítat změnu energetické krajiny, tak proč nejsou podniky připraveny přidat se? 

Vzhledem k tomu, že energetické sítě jsou zahlceny poptávkou, musí podniky sehrát svou roli při zmírňování tohoto tlaku tím, že podniknou nezbytné kroky k řízení vlastních zdrojů energie, a to zejména v době, kdy poptávka může převyšovat nabídku. Klesající náklady na ukládání energie do baterií jsou dobře načasovanou příležitostí, jak zvýšit využívání obnovitelných zdrojů a snížit ekonomické nároky, které s sebou nesou, což komerčním uživatelům a spotřebitelům přináší možnosti lepší kontroly spotřeby energie a účtů za energii. To zase přináší potenciál posílit a zajistit stárnoucí rozvodnou síť ve Velké Británii. 

Investice do komerčního ukládání energie přesahuje požadavky na pomoc při ochraně životního prostředí – existují opravdové obchodní výhody, díky nimž mohou systémy baterií sloužit k ukládání energie a monitorování energetické kapacity v místě spotřeby, což může poskytnout cestu k transformační změně podnikání i společnosti jako celku. 

Posílení podnikání

Systémy ukládání elektrické energie v místě spotřeby skutečně zajišťují hladký chod pracoviště. Tyto systémy přinášejí obchodním a průmyslovým podnikům lepší udržitelnost, protože jim umožňují lépe kontrolovat účty za energii; snížení rizik spojených s dodávkou energie díky záložním zdrojům energie je třešničkou na dortu energetické účinnosti. 

Nejvýraznější výhodou ukládání energie do baterií je však jejich pružnost, takže představují ideální doplněk pomalejších možností ukládání energie (ovšem s vyšší kapacitou), jako jsou přečerpávací vodní nádrže nebo zásobníky zemního plynu. Kromě řešení problémů se stabilitou sítě mají systémy ukládání energie do baterií další výhody – mezi ně patří vyšší stabilita elektrické sítě a zvýšená kapacita k absorbování obnovitelné energie, příležitost pro výrobce elektrické energie s cílem maximalizovat výnosy a minimalizovat náklady, odolnější místní rozvodné sítě i v případě přírodních katastrof nebo ztráty spojení s hlavní rozvodnou sítí a samozřejmě příležitost pro společnosti, aby snížili velikost své energetické uhlíkové stopy. 

Investice do zásobníků energie mohou podnikům ušetřit provozní výdaje, generovat další příjmy a často zajistit zásadně důležitou odolnost.  Jak se rozvodné sítě přesouvají k podpoře zdrojů obnovitelné energie, mnoho podniků si nemůže dovolit finanční ztráty nebo poklesy produktivity, které by byly výsledkem výpadku rozvodné sítě.  Nejenže se podniky se zásobníky energie, které spolupracují s agregátory, chrání a snižují účty za energii, ale uvedené investice jsou navíc i ziskové, protože podniky nyní mohou prodávat pomocné služby rozvodné sítě, což jim otevírá zcela nový tok příjmů. 

Co je brzdí?

Co řada britských podniků nechápe je to, že ukládání energie v místě spotřeby je stále lépe realizovatelné jako způsob zvýšení hodnoty výroby energie a její spotřeby s využitím prostředků, které již mají – a mohou to být solární panely, klimatizace nebo mrazničky. Takže ještě jednou – proč se větší počet lídrů na trhu nepokouší uchopit možnost investic do skladování energie? Jednoduše řečeno – jde o technologii zřídka chápanou z komerčního hlediska. 

Přestože tyto systémy přinášejí četné výhody, aby bylo možné vhodně využívat výhody efektivního ukládání energie, musí podniky investovat a skutečně pracovat na tom, aby pochopily složitosti spojené se zavedením baterií do infrastruktury organizace. Jakmile však budou integrovány do zastřešující strategie, vynesou systémy skladování energie soběstačnost organizace na zcela novou úroveň. 

Vzhledem k tomu, že naše společnost je stále více ‚elektrifikovaná‘ a požadavky na rozvodnou síť rostou, je třeba udělat více, abychom zajistili, že inteligentní technologie dokáže vyrovnat nabídku v době špičky. Zde musí svou roli sehrát podniky. 

Skladování energie vyzbrojuje podniky možností volby, jak optimalizovat náklady, a do budoucna jim nabízí potřebnou pružnost.  Již se setkáváme s vyspělými agregátory, které spolupracují s podniky ve snaze vzdělávat je a informovat o finančních prostředcích navíc, které lze získat podporou přechodu k inteligentnější, ekologičtější rozvodné síti. 

Vzhledem k tomu, že příliv změn je neustále větší, skladování energií bude do budoucna bezpochyby ještě lépe uskutečnitelné, protože konkurenceschopnost alternativ fosilních paliv klesá. Tak na co ještě čekáte?                                                                                                                                           

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@ETN_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton) LinkedIn firemní stránce.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...