TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Netradiční počítačový model, který analyzuje chod spalovny a na základě naměřených dat zefektivňuje plánování výroby energie, vyvinula výzkumná skupina z Ústavu procesního inženýrství Fakulty...

TOP Produkt

Evropské Aplikační centrum svařování a dělení materiálu jednotky ABB Robotika v České republice vyrobilo pětistou robotickou buňku FlexArc.

Video

Naše společná redakční cesta novinkami z oblasti Průmyslu 4.0 pokračovala 20. dubna 2016 druhou edicí webináře o trendech v užití průmyslového internetu věcí.

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

CONTROLLING LOGISTICKÝCH NÁKLADŮ A TVORBA KPI
2017-10-23
Místo: Křenová 409/52, 602 00 Brno
parts2clean
2017-10-24 - 2017-10-26
Místo: Exhibition Center Stuttgart, Germany
Beckhoff roadshow: Novinky a aplikace
2017-10-24
Místo: Trenčín, Hotel Magnus

Špičková analytická laboratoř pro farmaceutický průmysl vznikne v září v Praze pod taktovkou ALS Czech Republic

ALS Czech Republic, významná divize jednoho z největších celosvětově působících poskytovatelů laboratorních analytických služeb na světě, slavnostně otevře 21. září 2017 novou špičkovou laboratoř pro farmaceutický průmysl. V rozsáhlém komplexu o rozloze 380 m2 v průmyslovém parku Harfa v Praze – Libni budou prováděny chemické a fyzikální zkoušky léčiv a dalších farmaceutických materiálů. Společnost reaguje na zvyšující se poptávku po chemických a fyzikálních testech léčiv a farmaceutických materiálů a na stále přísnější požadavky na kvalitu jejich provedení.

ALS Limited je v současné době se svými více než 350 pobočkami v 65 zemích od Austrálie, Severní a Jižní Ameriky, Afriky, Blízký východ, Evropu až po Asii jedním z největších poskytovatelů laboratorních analytických služeb na světě.

„Díky nejmodernějším technologiím, špičkovému analytickému vybavení a týmu profesionálů můžeme klientům nabídnout opravdu komplexní služby,“ říká Marek Jiříček, generální ředitel ALS, Food & Pharmaceutical Services pro střední a východní Evropu. Portfolio testovaných matric zahrnuje farmaceutické suroviny, API, vody lékopisné kvality i finální lékové formy.

Jak probíhá testování ve farmaceutické laboratoři

Každý výrobce léčivého přípravku nebo substance je povinen provádět kontrolu nejen svých produktů, ale i kontrolu na jednotlivých stupních výroby a všech vstupních surovin. Laboratoře jsou tedy nedílnou součástí každé výroby a kontroly jakosti. Mezi základní parametry, které musí být pravidelně kontrolovány, patří základní mikrobiologické ukazatele. Zde se sleduje výskyt mikroorganismů, kvasinek a plísní. Pokud to vyžaduje výroba, provádí se i kontrola prostředí – pravidelně se odebírají vzorky vzduchu ve výrobním prostoru, z povrchu výrobních zařízení apod. Kromě mikrobiologie je prováděna i kontrola chemických a fyzikálně-chemických parametrů. Ta je zaměřena na stanovení obsahu hlavní složky nebo účinné látky, na kontrolu dalších přídavných látek a nežádoucích kontaminantů, např. vybraných kovových prvků nebo rozpouštědel.  

www.alsglobal.cz

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...