TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Netradiční počítačový model, který analyzuje chod spalovny a na základě naměřených dat zefektivňuje plánování výroby energie, vyvinula výzkumná skupina z Ústavu procesního inženýrství Fakulty...

TOP Produkt

Evropské Aplikační centrum svařování a dělení materiálu jednotky ABB Robotika v České republice vyrobilo pětistou robotickou buňku FlexArc.

Video

Naše společná redakční cesta novinkami z oblasti Průmyslu 4.0 pokračovala 20. dubna 2016 druhou edicí webináře o trendech v užití průmyslového internetu věcí.

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

CONTROLLING LOGISTICKÝCH NÁKLADŮ A TVORBA KPI
2017-10-23
Místo: Křenová 409/52, 602 00 Brno
parts2clean
2017-10-24 - 2017-10-26
Místo: Exhibition Center Stuttgart, Germany
Beckhoff roadshow: Novinky a aplikace
2017-10-24
Místo: Trenčín, Hotel Magnus

Regulační ventily SpiraTrol™

Snižování nákladů na regulační prvky během doby životnosti.

Regulační ventily Spirax Sarco jsou nově k dispozici v rozsahu velikostí od DN15 až do DN300, od PN16 do PN100. Regulační ventily SpiraTrol™ se díky spolehlivosti, nekonvenčnímu konstrukčnímu řešení, jednoduchému uvedení do provozu, snadné údržbě, široké nabídce příslušenství a vynikající technické i servisní podpoře vyznačují nízkými celkovými náklady na provoz a údržbu.

„Hlavní výhodou regulačních ventilů Spirax Sarco je skutečnost, že pokud se změní specifické požadavky procesu na kapacitu ventilu, lze jej díky modulární konstrukci přizpůsobit novým podmínkám, pokud z důvodu velkých změn zadání není nutno použít ventil s jiným jmenovitým průměrem DN,“ sdělil technický specialista na měření a regulaci Ing. Jan Křemenák. Údržbu ventilů SpiraTrol™ lze též provádět bez jejich demontáže z potrubí, neboť vnitřní díly ventilů lze vyměnit bez použití speciálních nástrojů.  

Navíc díky modulární konstrukci ventilu s tzv. plovoucím sedlem lze jednotlivé díly snadno a rychle vyměnit oproti běžně používanému ventilu se šroubovaným sedlem.

„Standardní použití materiálů s vysokou tvrdostí, zajišťuje vysokou odolnost vůči opotřebení i korozi a umožňuje použití pro široký rozsah médií. Účelná geometrie vnitřního prostoru tělesa ventilu snižuje rychlost proudění, hlučnost i míru opotřebení,“ doplňuje Ing. Křemenák.

„V rámci kampaně představujeme tzv. "zlatá pravidla", která pomáhají při výběru regulačních ventilů. Při nákupu regulačního ventilu by neměla být rozhodujícím faktorem pouze cena, ale v úvahu by měly být brány i náklady během celé doby jeho životnosti. Na pomoc s výběrem je proto určen průvodce pro výběr regulačních ventilů, který obsahuje 12 klíčových otázek. Jejich zodpovězením si zákazník ujasní skutečné celkové náklady na vlastnictví“, dodává Ing. Křemenák.

Více informací naleznete na stránkách www.spiraxsarco.cz.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...