TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Veletrh AMPER je právem považován za jednu z nejdůležitějších akcí se zaměřením na průmyslovou automatizaci v regionu střední Evropy a proto se zde musí reprezentovat také nejlepší česká SCADA –...

TOP Produkt

Připravili jsme pro Vás přehledný web s ohřevnými prvky společnosti Amarc: www.ohrevneprvky.cz. Naleznete zde kompletní nabídku topných plášťů pro sudy a průmyslové (IBC) kontejnery i podlahové topné...

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice

První materiál pro 3D tisk určený pro potravinářství

Samomazný a bezúdržbový tribo-filament (3D drát) iglidur® I150 certifikovaný pro využití v potravinářství. Představujeme poprvé od úterý na veletrhu 3D Expo v PVA Letňany v Hale 6 na stánku číslo 6A21.

Tiskový materiál pro 3D tisk iglidur I150, je nyní certifikován pro použití v aplikacích s přímým stykem s potravinami. Odpovídá tak nařízení EU 10/2011. Díky certifikaci tohoto materiálu mají možnost zákazníci tisknout speciální díly pro pohyblivé aplikace, které jsou v přímém kontaktu s potravinami nebo s kosmetikou. Tento materiál je samomazný a bezúdržbový a může být použit i v tiskárnách, které nemají vyhřívané podložky. Tento tribo-filament vyvinutý společností igus v Česku výhradně dodává litoměřická společnost HENNLICH.

Produkt představí poprvé firma HENNLICH od úterý 8. května na veletrhu 3D Expo v PVA Letňany v Hale 6 na stánku číslo 6A21. 

S certifikovaným tribo-filamentem iglidur® I150 lze snadno a rychle vytisknout speciální samomazné díly pro pohyblivé i statické aplikace nejen v potravinářském průmyslu. Tribo-filament iglidur® I150 lze použít v jakékoliv 3D tiskárně, na které je možné nastavit teplotu trysky na 250 °C. Tento vysoce výkonný plast má velmi malou hodnotu smrštění, proto jej lze tisknout i na 3D tiskárnách, které nemají vyhřívanou podložku. V těchto případech doporučuje výrobce použít jako podklad pro tisk adhezní fólii igus, která zajistí dobrou přilnavost.

„iglidur® I150 má mnohostranné využití a proto je zajímavý pro řadu oblastí. Jde o velmi univerzální a jednoduše zpracovatelný filament. Navíc tento triboplast vykazuje velmi vysokou otěruvzdornost s rychlostmi až 0,2 m/s,“ uvedl Tomáš Vlk, specialista na tribo-plasty igus společnosti HENNLICH.

Praktické testy v testovací laboratoři igus prokázaly, že nový materiál iglidur® I150 má mnohem vyšší odolnost proti opotřebení než klasické materiály pro 3D tisk. 

Samomazné a beúdržbové díly nejen pro kluzné aplikace

Vedle tiskového materiálu iglidur® I150 zahrnuje nabídka společnosti igus dalších pět samomazných a bezúdržbových tribo-filamentů pro využití v různých aplikacích – např. tam, kde je třeba trvalé zatížení nebo chemická odolnost. Všechny tyto materiály mají vysokou odolnost proti oděru a jsou až 50krát odolnější proti opotřebení než běžné materiály pro 3D tisk.

„Zejména při výrobě složitých pohyblivých částí, malosériové výrobě nebo ve výrobě speciálních komponentů nachází tribo-filamenty igus svoje uplatnění. Nabízí tak velmi rychlé, funkční a ekonomické řešení problému,“ uvedl Tomáš Vlk.

Zákazníkům bez vlastní 3D tiskárny nabízí HENNLICH své 3D tiskové služby, a to jak z tribo-filamentů, tak i z vlastního prášku (iglidur® I3) pro SLS tisk. Zákazníci mohou svá data nahrát on-line do výpočtového programu, zvolit materiál, vypočítat cenu a přímo objednat i výrobu svého dílu. 

Výsledky testů jsou k dispozici on-line na www.igus-filament.de.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...