TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Veletrh AMPER je právem považován za jednu z nejdůležitějších akcí se zaměřením na průmyslovou automatizaci v regionu střední Evropy a proto se zde musí reprezentovat také nejlepší česká SCADA –...

TOP Produkt

Připravili jsme pro Vás přehledný web s ohřevnými prvky společnosti Amarc: www.ohrevneprvky.cz. Naleznete zde kompletní nabídku topných plášťů pro sudy a průmyslové (IBC) kontejnery i podlahové topné...

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice

ENERGO SUMMIT představí současné vize v energetice

Za účasti čelných představitelů oboru rozvíří diskuzi o budoucnosti české i světové energetiky již třetí ročník mezinárodního ENERGO SUMMITu, doprovodná akce veletrhu FOR ENERGO Smart 2017. Osobnosti veřejného života, ale především odborníci budou dne 11. května 2017 hovořit zejména o tématech spojených s chytrým využitím energie a vzestupem elektromobility.

Decentralizovaný systém energetických zdrojů, více práv a volnosti pro spotřebitele a energetická účinnost. Přesně tak definuje současné směry a vize energetiky Ing. Lucie Šestáková, ředitelka Odboru koordinace hospodářských politik EU při Úřadu vlády ČR, která se také zhostí role úvodního řečníka konference. Ve své výstupu nebude reflektovat pouze současné stanoviska svého působiště, ale zúročí také dlouholeté působení na dalších klíčových postech českého průmyslového a energetického trhu.

Neméně poutavým bude další dámský element ve spektru přednášejících. Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Ing. Alena Vitásková taktéž značnou část své profesní kariéry pracovala na manažerských pozicích v oblasti plynárenství a energetiky. Alena Vitásková působila na funkci generální ředitelky a místopředsedkyně představenstva v Severomoravské plynárenské, jako předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti RWE Transgas a také působila ve funkci předsedkyně představenstva Pražské teplárenské. Dámy v úvodním „vizionářském bloku“ doplní ještě Ing. Jan Prokš, Ph.D. z Elektrotechnické asociace ČR, Ing. Dagmar Kuchtová zastupující Svaz průmyslu a dopravy a Ing. Vladislav Smrž za Ministerstvo životního prostředí.

Energie hlavně chytře


Již delší dobu většinu průmyslových odvětví ovlivňují chytrá zařízení, která začínají pronikat také do projektů spjatých s energetikou. Právě tématu chytrého využití energie bude věnován také celý druhý blok letošního ENERGO SUMMITu.

Úvodní příspěvek námětu představí zajímavý a již plně realizovaný projekt plně elektrifikovaného kancelářského centra ve standardu nZEB vybaveného hybridním FV systémem reagujícím na požadavky operátora sítě. Dům se tak stává aktivním prvkem energetické soustavy. Ing. Cyril Svozil ze společnosti Fenix Group, a.s., v příspěvku objasní důvody výstavby tohoto objektu a výsledky dosažené za necelý rok provozu.

Implementaci bezdrátové komunikační technologie Sigfox v energetice představí na ENERGO SUMMITu Tomáš Poláček, který se počátkem roku 2016 se přidal do týmu společnosti SimpleCell Networks a.s., kde se věnuje rozvoji ekosystému kolem sítě pro internet věcí – SIGFOX na pozici Business Development Managera.

Další přednášky následně představí koncept vytváření chytrého města v Praze a mezinárodní status konference podtrhne Maeya Tholance z firmy Adame, která představí koncept budov s nulovou energetickou zátěží ve Francii.

Elektromobilita táhne

Koncept chytrého města již připravuje většina větších měst také v České republice. Nedílnou součástí těchto snah pak je vytváření podpůrných aktivit při zavádění větší dostupnosti pro elektromobilou. O elektromobilitě jako součásti SMART CITIES proto na ENERGO SUMMITu promluví Tomáš Chmelík působící na pozici manažera environmentálních produktů společnosti ČEZ. Ten je navíc od roku 2010 vedoucím útvaru čistých technologií společnosti ČEZ, kde má mimo jiné na starosti i pilotní projekt Elektromobilita ČEZ.

Pilotními projekty chytré dopravy mohou být například ty spojené s MHD. Miroslav Kuželka z firmy ABB na konferenci představí reálný systém rychlého dobíjení městských elektrobusů s dobou nabíjení 3–6 minut na konečných zastávkách. Jedná se o první komerční systém na trhu plně orientovaný na potřeby zákazníka (dopravního podniku). Celý koncept je časově kompatibilní s naprostou většinou jízdních řádů, aktuálně je již implementovaný v českých městech. Díky této kompatibilitě lze jednoduše nahrazovat či doplňovat flotilu autobusů novými vozy s nulovými emisemi dle aktuálních potřeb dopravního podniku.

Pokud by vás trápila otázka financování těchto projektů, vězte, že aktuální dotační tituly k úsporám energie a elektromobilně v závěru představí Ing. Pavel Sehnal ze společnosti Anylopex plus, s.r.o.

Registrace spuštěna – zajistěte si místo včas

ENERGO SUMMIT, vrcholná událost na mezinárodní úrovni, vytváří prostor pro diskuzi významných představitelů státu, firem a oborových organizací o současném směřování energetiky. Pokud byste na této výjimečné konferenci neradi chyběli, nezapomeňte se registrovat. Pokud ji provedete včas, můžete získat také omezený počet bezplatných vstupenek určených pro TOP management průmyslových firem. 

FOR INDUSTRY | FOR ENERGO Smart| FOR LOGISTIC | FOR SURFACE| FOR WELD | FOR INFOSYS|3D EXPO

9. – 12. května 2017 | PVA EXPO PRAHA | www.PrumysloveVeletrhyPraha.cz

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...