TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Veletrh AMPER je právem považován za jednu z nejdůležitějších akcí se zaměřením na průmyslovou automatizaci v regionu střední Evropy a proto se zde musí reprezentovat také nejlepší česká SCADA –...

TOP Produkt

Připravili jsme pro Vás přehledný web s ohřevnými prvky společnosti Amarc: www.ohrevneprvky.cz. Naleznete zde kompletní nabídku topných plášťů pro sudy a průmyslové (IBC) kontejnery i podlahové topné...

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Technical Computing Camp 2018
2018-09-06 - 2018-09-07
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada

ECOMONDO/ KEY ENERGY: the Green Technology Expo

Akci Ecomondo/Key Energy uspořádá v rámci veletrhu Fiera di Rimini (7. - 10. listopadu 2017) společnost Italian Exhibition Group, lídr ve výstavnictví. Jedná se o hlavní veletrh v oboru green economy a circular economy pro oblast evropského Středomoří. Inovativní formát této mezinárodní události spojuje v jedné platformě všechny sektory oběhového hospodářství, počínaje energetickou účinností, přes obnovitelné zdroje a rekuperace surovin i energie, až k udržitelnému rozvoji. To jsou jen některá z témat, která zazní během této akce. 

Ecomondo/Key Energy přijímá výzvu udržitelného a oběhového ekonomického systému skrze zásobování a recyklaci materiálů, a za tímto cílem určuje cestu a udává směr ve vývoji nových a udržitelných technologií. Nejen kvalita nejrůznějších příspěvků, ale i bohatá škála tematických oblastí dělá z tohoto veletrhu naprosto nepostradatelnou událost. 

Navíc, letošní edice přináší spoustu novinek, mezi kterými je hluboká analýza příležitostí nabízených novým trhem se zemním plynem, jakožto tranzitní stanice mezi obnovitelnými energiemi a konvenčními zdroji, a dále fokus na prevenční systémy a řešení hydrogeologických a klimatických rizik, záplav a pobřežní eroze. 

Dále zvláštní pozornost bude věnována trhu s fotovoltaikou a akumulací. Jedná se o trh, který dnes vykazuje tržby v řádu 950 milionů eur ročně, ale jehož růst bude exponenciálně pokračovat i v příštích letech. Dvě nové oblasti obohacují nabídku letošní výstavy: Key Solar, věnované fotovoltaice, a Key Storage, pro oblast ukládání energie z obnovitelných zdrojů, které doplňují nabídku produktů a řešení. Dále také Key Efficiency, věnované technologiím, systémům a řešením pro inteligentní využití zdrojů, a Key Wind, soustředěné na větrnou energii. 

K podpoře inovací trhů a jeho technických aspektů se připojuje rozsáhlý harmonogram setkání a konferencí. Co se týče oboru vodních elektráren, hlavní řeč bude o Horizon2020 SMART-Plant, projektu zaměřeném na oběhové hospodářství komunálních čističek, do kterého jsou zapojeny desítky firem a výzkumných center. Budou přítomní špičkoví technologové světové úrovně, jako například koordinátor klastru zaměřeného na rekuperace zdrojů International Water Association, a dále představitelé platformy WssTP, se kterou Ecomondo/Key Energy zahajuje vzájemnou spolupráci.  

Co se týče fotovoltaiky, v popředí bude konference koordinovaná Robertem Vigottim, předsedou Res4Med, s názvem: „Fotovoltaika a akumulace. Mezinárodní scénáře", kde příspěvek z obnovitelných energií ve světě bude podroben analýze a představí se aktuální perspektivy akumulace v Evropě a ve středozemní oblasti, kdežto konference „Mezinárodní trh s větrnou energií“ přiblíží nové zajímavé příležitosti, které se objevují v oboru a jejichž význam se v příštích letech jistě zvýší. 

V Evropě Itálii patří jedno z prvních míst v oblasti green a circular economy, z tohoto důvodu se veletrh Ecomondo/Key Energy profiluje na mezinárodní scéně jako stěžejní událost, kde se lze setkat s předními firmami na trhu, poznat aktuální trendy, inovace a nové technologie a seznámit se s profesionály z oboru. 

Každá edice potvrzuje pozici Ecomondo/Key Energy jako hlavní veletrh v Evropě pro oběhové hospodářství, což mj. dokládají rekordní čísla plánovaných akcí: více než 1 200 podniků na 113 000 m2 výstavních ploch, stovky seminářů zahájeny Generálními stavy o Green Economy, tisíc řečníků, 550 buyers v hlavních rolích 4 500 obchodních jednání; 520 akreditovaných novinářů a k dnešnímu dni 163 milionů mediálních kontaktů díky velké pozornosti hlavních medií, specializovaných kanálů a v neposlední řadě ohlasu na sociálních sítích.

Chcete-li se zúčastnit akce nebo získat více informací, navštivte prosím oficiální webové stránky: http://en.ecomondo.com/.

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...