TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a některé budovy, které byly zatím jen v projekčních plánech, již mají pevné základy...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Moderní technologie v energetice
2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry

Detekce závad a měření tloušťky brzdových kotoučů

Společnost Micro-Epsilon vyvinula novou modelovou řadu kapacitních systémů capaNCDT DTV, která je určena speciálně pro bezkontaktní měření tloušťky brzdových kotoučů (DTV). Nové snímače CSH1,4FL/4CH-CRg6,6 nabízejí unikátní čtyř-kanálovou konstrukci a díky své mechanické a teplotní odolnosti jsou vhodné i pro náročné okolní podmínky ve zkušebních laboratořích, na testovacích stolicích nebo při silničních zkouškách samotného vozidla. Speciální keramický substrát tvoří ochranný štít snímačů před mechanickým a tepelným poškozením a zajišťuje vysokou teplotní stabilitu. V kombinaci s kontrolérem capaNCDT 6220 jsou čtyři  kanály zpracovány synchronně. Výstup je realizovaný přes Ethernet, EtherCAT nebo pomocí analogového signálu. Pro vyhodnocení lze využít SW „Disc Thickness Variation Measurement.“ 

Měření otřepů při výrobě karosérií 

Základním opatřením proti vzniku koroze je bezchybná aplikace antikorozní ochrany během lakování povrchu. Vzhledem k omezeným možnostem měření tloušťky laku během procesu, je nutné případné otřepy a vady na karosériích odhalit už na začátku výrobního procesu ještě před nanesením antikorozní ochrany a dalších vrstev laku. Společnost Micro-Epsilon nabízí systém scanCONTROL 2910-10/BL typu plug & play, který vyniká vysokým bodovým rozlišením (přibližně 8 µm v rámci osy X), což zajišťuje požadovanou přesnost a spolehlivou detekci otřepů. Základem pro určení a vyhodnocení výšky a šířky jsou měřicí profily hran karosérie. Tyto hodnoty jsou pak přenášeny přes sběrnici scanCONTROL GATEWAY, která konvertuje příchozí signál ze snímačů (protokol Modbus) na požadovaný výstup jako je např. PROFINET, EtherCAT, EtherNet/IP.

Monitorování hloubky vyražení 

Reliéfní sériová čísla umožňují celosvětovou jednoznačnou identifikaci např. karoserií. Pro zvýšení bezpečnostních opatření (např. z důvodu krádeže) se ID karosérie vtiskne do rámu vozidla. Proto je hloubka vtisku rozhodujícím faktorem. To je důvod, proč razící stroje pracují s laserovými triangulačními snímači optoNCDT 1420 od společnosti Micro-Epsilon. Ty určují přesnou vzdálenost mezi razicími nástroji a oblastí vyražení. Po dokončení vtisku snímač měří profil reliéfu a zajišťuje, aby všechny znaky byly vyraženy do požadované hloubky. Snímače vzdálenosti optoNCDT 1420 jsou ideální pro měření profilu vyražení díky jejich extrémně malému světelnému bodu. Kompaktní rozměry snímače umožňují montáž ve stísněných instalačních prostorách. U sériových aplikací je možné přednastavení pro konkrétní měřící úlohy definované uživatelem (Plug-and-Play), což umožní velmi rychlou parametrizaci. 

Rozpoznání barev švů v interiérech automobilů 

Známý německý výrobce automobilů se spoléhá na mechanismy poka-yoke pro montáž vnitřních součástí. Proces poka-yoke zabraňuje vznikání případných vad a defektů na produktech z důvodu náhodných lidských chyb a zajišťuje, že všechny součásti jsou sestaveny správně. V případě určení barevnosti švů v interiérech jsou jednotlivé komponenty podobné. Dříve se kontroly prováděly vizuálně. Ovšem zde vznikali chyby v důsledku selhání lidského faktoru. Snímače barev Micro-Epsilon se používají pro zautomatizování procesu kontroly barevnosti a zajištění opakovatelnosti. Vzhledem k jejich vysokému rozlišení (delta E – odchylka barevnosti), tyto high-end snímače barev dokáží snadno rozlišit barevné složky švů, které pro lidské oko vypadají prakticky stejně.

Navštivte náš stánek na MSV Brno 

MSV Brno 2018, Pavilon: C, stánek č. 32

Světový leader v oblasti senzoriky, společnost Micro-Epsilon nabízí dnes již 50 let spolehlivá, vysoce výkonná a jedinečná řešení zejména při požadavku na přesné měření nebo kontrolu. Sortiment výrobků zahrnuje snímače pro měření vzdálenosti a profilu, snímače pro bezkontaktní měření teploty a pro rozpoznávání a měření barev.

Společnost Micro-Epsilon představí ve své expozici v pavilonu C na veletrhu MSV v Brně novinky z oblasti přesného měření vzdálenosti, polohy a profilu, dále bezkontaktního měření teploty, detekce barev a průmyslových endoskopů.

Na letošním ročníku MSV v Brně budou představeny laserové triangulační snímače optoNCDT řady 1750, které nahrazují již původní řadu optoNCDT 1700. Budete moci vidět nový kapacitní systém pro měření opotřebení brzdových kotoučů capaNCDT DTV. Představeny budou také lankové snímače v různých provedeních.

Na veletrhu bude představen panoramaskop, videoendoskop a pevný endoskop s natáčecím hranolem. V oblasti infračerveného měření teploty Vám představíme nový mikroskopický objektiv pro měření velmi malých objektů a jako další novinku Vám představíme nové infračervené kamery TIM8 a TIM40. Dále bude možné vyzkoušet i infrakameru TIM 640 s VGA rozlišením 640 x 480 pixelů.

www.microepsilon.cz

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...