TMI Facebook TMI Twitter TMI Linkedin TMI Google TMI RSS

Téma měsíce

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a některé budovy, které byly zatím jen v projekčních plánech, již mají pevné základy...

TOP Produkt

Společnosti Rockwell Automation a McRae Integration společně vyvinuly řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary.

Video

Pátý ročník konference, která tradičně probíhá v Olomouci, se letos poprvé koná v Praze (společně s LABOREXPO 2017). Cílem akce je posílit konkurenceschopnost firem v potravinářském a farmaceutickém...

Katalog

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Události

Digitální výroba 2019
2019-05-14 - 2019-05-16
Místo: Brno
Digitální logistika 2019
2019-05-14
Místo: Hotel Avanti, Brno
Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace 2019
2019-05-21 - 2019-05-23
Místo: Praha, Letňany - nová hala 3 a 4

28 tisíc zlepšovacích návrhů za rok – i to představí Strojírenské fórum

rámci Strojírenského fóra v bloku Nástroje výzkumu a vývoje v úspěšném inovačním procesu budou Jan Gregor a Jirka Šturmová hovořit na téma Zlepšovatelství  –  program Z.E.B.R.A. a inovační aktivity. Tento program přináší společnosti Škoda Auto nemalé úspory a umožňuje zaměstnancům podílet se na zlepšování výrobků a procesů přímo tam, kde pracují. Strojírenské fórum se koná 22.–23. března v Obecním domě v Praze.

Můžete na úvod přiblížit oblast, v níž ve společnosti Škoda Auto pracujete?

Jan Gregor (JG): Po mém návratu ze společnosti Volkswagen Group Rus jsem od ledna 2015 zodpovědný za oblast zlepšovatelství napříč firmou. Útvar zlepšovatelství je v rámci organizační struktury společnosti zařazen do oblasti řízení lidských zdrojů.

Jitka Šturmová (JŠ): Od května minulého roku se zabývám tématy k optimalizaci procesů, podpoře SMART IT prostředí, odbourávání byrokratické zátěže pro zaměstnance Škoda Auto. Jsem součástí celofiremního týmu na podporu inovační firemní kultury. 

Co bude hlavním poselstvím tématu, se kterým seznámíte návštěvníky Strojírenského fóra? 

JG: Mým cílem je představit základní principy fungujícího systému zlepšovatelství a jeho důležitost, význam pro naši společnost.

JŠ: Chtěla bych seznámit účastníky s projektem inovačního managementu ve Škoda Auto a s tím souvisejícím rozvojem firemní inovační kultury.

Můžete přiblížit program Z.E.B.R.A.?

JG: V rámci společnosti jsou vytvářeny kvalitní podmínky, prostředí, systém pro zapojení zaměstnanců do oblasti zlepšovatelství. Samozřejmostí je také elektronický systém pro podávání, registraci, vyřizování a odměňování návrhů ve společnosti Škoda Auto. Pojem Z.E.B.R.A. se používá od roku 1997 a prakticky mohu říci, že pro zaměstnance platí: oblast zlepšovatelství = Z.E.B.R.A.

Můžete přiblížit celkový počet zlepšovacích návrhů, které byly podány vašimi zaměstnanci v loňském roce?

JG: V roce 2015 zaměstnanci podali přes 28 tisíc návrhů a byly zaznamenány čisté přínosy ve výši 346 milionů korun. Oba ukazatele jsou v rámci celé historie zlepšovatelství rekordní. Od spojení s koncernem VW v roce 1991 jsme v únoru 2016 zaznamenali již dvěstěpadesátitisící zlepšovací návrh.

Co by si posluchači z vaší přednášky měli odnést především?

JG: Systém zlepšovatelství má obrovský potenciál. Právě díky nápadům zaměstnanců může firma stále zvyšovat efektivitu, zlepšovat pracovní procesy, podmínky či prostředí. Oblast zlepšovatelství tak může poměrně výrazně přispět k zachování růstového trendu každé společnosti.

JŠ: Inovativní kultura má přispět k pozitivnímu vnímání světa kolem sebe, sbírat inspiraci a přinášet nové nápady a myšlenky, které pomohou zlepšovat firemní kulturu a také prostředí společnosti. 

Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Výkonné kontroléry nové generace samos®PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k...